Julgrans Ljusslinga m/225 LED, 15x15 LED, 1,5m
Grey-serien – klar att använda, kan inte förlängas eller sammankopplas – enkelt, säkert och problemfritt.
Ljusslinga med 225 LED – Perfekt för julgranar och kompakta dekorationer
Denna ljusslinga med 225 varmvita LED-lampor och en bredd på 150 cm är perfekt för jämnt och dekorativt ljus runt julgranar och andra stående dekorationer. Med 10 cm mellan varje lampa och en total ljusfördelning över 150 cm skapar slingan ett tätt och elegant ljusmönster som framhäver trädets form och ger en klassisk julstämning.
Grey-serien
Grey-serien kan inte kopplas ihop, men erbjuder samma höga kvalitet och hållbarhet som Blue-serien. Grey-serien lyser vackert och är redo att användas direkt – helt utan behov av extra slingor eller tillbehör.
Ett enkelt och driftsäkert val för dig som önskar vacker belysning med minimal montering.
Anslutning
Denna ljusslinga levereras med en 31V transformator och kan enkelt anslutas till vilket vanligt 230V uttag som helst. Du kan använda den ensam direkt – helt utan behov av extra tillbehör eller andra slingor.
Ljusslingan levereras med en 5 meter lång anslutningskabel, så du har god flexibilitet vid monteringen. Den mörkgröna kabeln kamoufleras diskret i trädets grenar, och med den medföljande 31V-adaptern är driften både säker och energieffektiv. IP44-godkännandet gör den lämplig för användning både inomhus och utomhus – perfekt för kontor, butiker eller privata hem.
Bredd: 150 cm
Anslutningskabel: 5 m
Antal ljus: 225 LED
Avstånd mellan ljus: 10 cm
Ljusfärg: Varmvit
Kabel: Mörkgrön
Adapter: 31V, passar till vanliga 230V-uttag (medföljer)
IP-klassificering: IP44
Serie: Grey
Alternativa produkter
Produktspecifikationer
| Artikelnummer | 55044140 |
|---|---|
| Märke | Det Gamle Apotek |
| Typ | Ljusslingor |
| Typ | Trä ljusnät |
| Strömkälla | Strömuttag |
| EAN-nummer | 5715049995808 |
Produktenheter
| Styck | 1 st |
|---|---|
| Ytterkartong | 6 st |
| Pall | 2016 st |